20 Mayıs 2024
Haberler
19 Mayıs MEV Doğa Yürüyüşü

19 Mayıs MEV Doğa Yürüyüşü

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattığı 19 Mayıs’ın coşkusunu ve gururunu, okulumuzun sosyal bilimler zümresi tarafından düzenlenen özel bir etkinlikle yaşadık. Balçova Terapi Ormanı’na düzenlenen bu anlamlı yürüyüşe, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz ile değerli velilerimiz büyük bir heyecanla katıldı.

Sosyal Bilimler Zümre Başkanımız Münibe Tural, Coğrafya Öğretmenlerimiz Hatice Meriç ve Murat Adamhasan ile Tarih öğretmeni Aybike Gökeren’in rehberliğinde gerçekleşen bu doğa yürüyüşünde, öğrencilerimiz adeta tarihin izlerinde ve doğanın kucağında bir keşfe çıktılar.

Tertemiz havayı ciğerlerine çekerek, yemyeşil ormanın huzur dolu atmosferinde, bitkileri, canlıları ve kayaçları yerinde gözlemleyerek hem bilgilerini pekiştirdiler hem de doğanın eşsiz güzelliklerinin tadını çıkardılar. Bu etkinlik, 19 Mayıs’ın gençliğe armağan ettiği enerjiyi ve yenilik ruhunu doğanın dinginliği ile birleştirerek, öğrencilerimize unutulmaz bir deneyim yaşattı. 

 Etiketler