23 Mayıs 2024
Haberler
19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinliklerimize “MEV Dans Gecesi” ile Muhteşem Bir Son

19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinliklerimize “MEV Dans Gecesi” ile Muhteşem Bir Son

13 Mayıs’ta başladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerimizin finalini 22 Mayıs Çarşamba günü sahnelenen muhteşem “MEV Dans Gecesi”yle yaptık.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dans medeni bir ihtiyaçtır.” sözünden de yola çıkarak öğrencilerimizi dansın büyülü dünyasıyla tanıştırmak için Beden Eğitimi Zümremizin koordinesinde hazırlanan gecede ilkokuldan lise son sınıfa kadar farklı kademelerdeki öğrencilerimiz, “MEV Dans Gecesi”nde sahneledikleri performanslarıyla 19 Mayıs Gençlik Haftamıza yakışan muhteşem bir finalin kahramanları oldu.

Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi Tuncel Kurtiz Salonu’nda gerçekleşen Müzik Zümre Başkanımız Banu Altay Ergür’ün sunduğu gece, öğretmen ve öğrencilerimizi aynı sahnede buluşturan Zeybek dansıyla başladı. Birbirinden güzel kostümleriyle sahne alan öğrencilerimiz farklı türdeki dansları başarıyla sahnelediler.

Yıl boyunca yoğun bir çalışma temposu ile öğretmenleri rehberliğinde yol alan öğrencilerimizin performansı uzun süre alkışlandı. Tüm dans gruplarımız gecenin sonunda sahnede bir araya geldi.  Öğrencilerini tek tek tebrik eden Okul Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer ve Anadolu ve Fen Lisesi Müdürümüz Tülay Yazgan “İzleyenlere görsel bir şölen sunan bu gece, 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinliklerimizin finaline çok yakıştı. Ata’mızın yolundan ayrılmadan yürüyeceklerine emin olduğumuz birbirinden yetenekli öğrencilerimizi tebrik ediyor ve onlara rehberlik eden Beden Eğitimi Zümre Başkanı Mine Bedre’ye, Beden Eğitimi Öğretmeni Sinem Akın Kurtuldu’ya, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan öğretmenlerimize ve personelimize teşekkür ediyoruz.” dediler.

 

 Etiketler