18 Mayıs 2016
Haberler
19 Mayıs Coşkusu “Dostluk Günü”nde Zirveye Çıktı

19 Mayıs Coşkusu “Dostluk Günü”nde Zirveye Çıktı

19 Mayıs Gençlik Şöleni etkinlikleri kapsamında yer alan “Dostluk Günü” 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü okul tören alanında gerçekleştirildi. Dostluk Günü programı öncesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı töreni gerçekleştirildi. Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Güzelbahçe ilçesi tarafından düzenlenen “Kurtuluşa Giden Yol: Bandırma” konulu kompozisyon yarışmasında ilçe ikincisi olan Anadolu Lisesi öğrencimiz Deniz Can eserini seslendirdi. Okulumuz içinde açılan aynı adlı kompozisyon yarışmasında birinci olan Deniz Can, ikinci olan Robin Umut Kızıl ve üçüncü olan Zeynep Şanal’a başarı belgelerini Okul Müdürü Tülay Yazgan takdim etti.  “Atatürk’ün Gençliğe Hitabı” Fen Lisesi öğrencimiz Doğaç İpekgil tarafından okundu. Törene katılan öğrencilerimiz hep bir ağızdan “Gençliğin Ata’ya Cevabı”nı seslendirdiler.

Törenin ardından öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bu yıl 24. sünü düzenlediğimiz “Geleneksel Dostluk Günü”nde bütün bir yılın yorgunluğunu  attılar.   Şişme oyun parkurlarının kurulduğu günde öğrenciler, gönüllerince eğlenirken yıl boyunca kulüp çalışmalarında ürettiklerini de sergileme olanağına sahip oldular. Her zümre için oluşturulan stantlarda eğlenceli oyunlar oynandı. 12 D Sinema standına öğrencilerin gösterdiği ilgi büyüktü.

“Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz” sloganıyla yola çıkan Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencilerimiz down sendromlu öğrencileri okullarına davet ettikleri bugünde sahnede birlikte şarkı söylediler ve dans ettiler.

Öğrenciler kadar bugünün tadını çıkaran Okul Müdürü Tülay Yazgan ve Müdür Yardımcıları Nabi İnanır, Derya Aksakal ve Gürsel Demir öğrencileri için sahnede birlikte şarkı söylediler.

Okul öğrencilerimizden oluşan orkestra ve dans gruplarının sahne aldığı günde Anadolu Lisesi öğrencisi Batıkan Ağırbaş ve İllüzyonist Ahmet Küçükdoğan’ın illüzyon gösterisi ilgiyle izlendi.  Rehberlik Zümresinin koordinatörlüğünde piyango çekilişi gerçekleştirildi. Öğrenciler Grup Allegro’nun şarkılarıyla coştular.

Etkinliğinin son bölümünde bütün öğrenciler ve öğretmenler el ele tutuşarak “Sev Kardeşim” şarkısı eşliğinde dostluk çemberi oluşturdular.

 Etiketler