18 Kasım 2022
Haberler
11. ve 12. Sınıflarımız Ankara Üniversitelerini Tanıdı

11. ve 12. Sınıflarımız Ankara Üniversitelerini Tanıdı

Anadolu ve Fen Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz 14-16 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara üniversiteleri tanıma gezisine katıldı. Müdür Yardımcısı Nabi İnanır, Koordinatör Rehber Öğretmen Nazan Eryürek, Beden Eğitimi Zümre Başkanı Mine Bedre, Rehberlik Öğretmenler Özlem Kurt ve Nesli Erdoğan, Coğrafya Öğretmeni Murat Adamhasan, Beden Eğitim Öğretmeni Kemal Kurarlar, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Tuncay Özvural da öğrencilerimize eşlik etti. 100 öğrencimizin katıldığı gezi durakları arasında Başkent, Hacettepe, Bilkent, ODTÜ, TOBB Üniversiteleri yer alıyordu.
Öğrencilerimiz, üniversitelerin ilgi alanlarına giren bölümlerini ziyaret ederek öğretim yetkililerden bilgi aldılar. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz, en çok da o üniversitelerde eğitim alan MEV Koleji mezunlarımızın anlatımlarından ve rehberliklerinden faydalandılar.

Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 4.sınıf öğrencisi mezunumuz Nazlı Pilavcı ve Kimya Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi mezunumuz Zeynep Zorluer Hacettepe Üniversitesi tanıtımında, ODTÜ Üniversitesi tanıtımında da Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencimiz Cem Kıvrık öğrencilerimize kampüs turu yaptırarak öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

Gezi kapsamında öğrencilerimiz, 16 Kasım 2022 tarihinde Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’mıza sevgilerini ve minnetlerini ifade ettiler.

 Etiketler