10 Kasım 2017
Haberler
1. Sınıftan 12. Sınıfa Kadar Öğrencilerimiz Atatürk Sevgimizi Haykırdı

1. Sınıftan 12. Sınıfa Kadar Öğrencilerimiz Atatürk Sevgimizi Haykırdı

10 Kasımlarda hüzünleniriz, gözlerimiz dolar, ağlamaktan utanmayız bugün. Kendimizi ve yaptıklarımızı tartarız. Biz böyle bir lidere lâyık olabildik mi diye… Ve bir şeyi fark ederiz O, hepimizi bir yapan güçlü bir tutkaldır aslında. Her yaştan, her inanıştan, her düşünceden insanı bir araya getirir. Milyonları vatan sevgisinde bir yapar.  Yıllar öncesinden uzanır ve bize kim olduğumuz, ne yapmamız gerektiği ile ilgili ışık tutar. Yolumuzu aydınlatır.

Bizim MEV Koleji sınırları içinde hissettiğimiz de buydu. Okulumuzun şimdiye kadar birçok etkinliğine sahne olan merdivenlerinde 1. sınıflarımızı  ve 12. sınıflarımızı bir araya getirdi Atatürk sevgisi. Okulumuza yeni merhaba demiş minik öğrencilerimiz ve bu okulda son yılını geçiren gençler okul merdivenlerine dizildi. “Biz bir bütünüz ve 1. sınıfından 12. sınıfına kadar bu okulda yetişen her öğrenci Ata’sının yolundadır.” dedi.

Fen lisesi 9-B sınıfı öğrencisi Başak Çetinkaptan’ın sunduğu tören, Müdür Başyardımcısı Tuna Boztaş ve Müdür Yardımcısı Gürsel Demir’in iki öğrencimiz eşliğinde Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı.  Ata’mızı ölümsüzlüğünün ilk dakikası olan saat 9’u 5 geçe saygı duruşunda bulunduk.  İstiklâl Marşı’mızı öğrenci, veli ve öğretmenlerimiz hep birlikte okuduk.

8-D sınıfı öğrencimiz Can Eren Deniz, ilçe birincisi olan “Atatürk’ü Gördüm” adlı kompozisyonunu seslendirdi. “Ata’ma Ses Verdim” adlı şiiri ile ilkokul düzeyinde okul birincisi olan Hasan Nihat Akpınar şiirini okudu. Sınıf öğretmenleri eşliğinde okul merdivenlerine sıralanan 1. sınıflarımız “Biz Atatürk’üz” adını verdikleri sunumlarıyla töreni izleyen herkesi duygulandırdılar. Sıra gençlere geldiğinde 12. sınıflarımız merdivenlerde yerini aldı. 12-D sınıfı öğrencimiz Nazif Berkay Kirman eşliğinde “Gençliğin Ata’ya Cevabını” törene katılan herkes yüksek sesle tekrar etti.

Tören sonunda Atatürk büstüne sundukları saygı çiçekleriyle öğrencilerimiz, büstü karanfil ve kasım patlarıyla donattı.

Hiç ölmeyecek büyük insanın ölüm yıl dönümünü anmaktı bizim bugün yaşadığımız…

 

 Etiketler