23 Nisan 2022
Haberler
1. Sınıflarımızın Yaşadığı ve Yaşattığı Coşku 23 Nisan’a Yakıştı

1. Sınıflarımızın Yaşadığı ve Yaşattığı Coşku 23 Nisan’a Yakıştı

Özlemişiz büyük MEV ailesi olduğumuzu hissettiğimiz coşkulu törenlerimizi. Sadece çocuklarımızın değil, biz büyüklerin de bayramıydı bugün. Öğretmenlerimiz, velilerimiz, ayakta alkışlanan büyükannelerimiz ve büyükbabalarımız da çocuklar gibi şendi.
 
Uzun zamandır müdür yardımcılarının yönetiminde, sınıf ve branş öğretmenlerinin eşliğinde bu büyük güne hazırlanan 1. sınıf öğrencilerimiz, sundukları gösterileriyle hepimize bayram sevinci yaşattılar. Bu güzel günde çocuklarımızın heyecanına MEV Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Temel ve MEV Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Yaraman ile Bornova Okullarımızın Müdürleri Rasim Aydoğuş ve Selahattin Haşlaker de eşlik etti.
 
Drama Öğretmenimiz Aysel Güzel’in sunduğu şölen, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, miniklerin uzun zamandır gösterilerine heyecanla hazırlandıklarını belirterek öğrencilerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. “Bayramımızı kutlamak için okulumuzda bir hafta sürecek bayram şenlikleri hazırladık. Bugün bu şenliklerimizi 1. sınıflarımızın gösterileriyle taçlandıracağız. MEV Koleji ailesi olarak Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti ilkelerinin izinden giden ve bu değerleri yaşam biçimi haline getiren çocuklar yetiştirmek için canla başla çalışıyoruz. Bu yoldaki en önemli gücümüzü siz değerli velilerimizden alıyoruz. Bizler bu yoldan şartlar ne olursa olsun asla vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.” dedi.
 
MEV Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Temel ve MEV Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Yaraman, Milli Eğitim Vakfının eğitime hizmet misyonu gereği kurduğu tüm özel okullarda Atatürk ilkelerinden ödün verilmediğini belirterek “Türk bayrağının renklerine bürünmüş bu salonda bizlere bayrama sevinci yaşatan öğrencilerimizi ve onlara emek veren tüm idareci ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.” dediler.
 
Öğrenciler adına konuşmayı 1-B sınıfından Arya Gökçe ile 1-C sınıfından Bora Doğan yaptı. Böylesine anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Ata’larına teşekkürlerini sundular. 1. sınıflar korosundan şarkılarla devam eden şölende ritim, dans ve jimnastik grupları ile 5. sınıflar dans grubumuzun gösterisi büyük beğeni topladı. Şölenimizin sonunda tüm öğrencilerimiz TBMM’nin temsili resminin bulunduğu kapıdan salona girerek final resmi için tören alanındaki yerini aldılar. Eşli danslarını tamamlayan öğrencilerimiz, Ata’mızın emaneti Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacaklarına söz verdiler.
 
Öğrencilerimiz, tören sonrasında öğretmenleri ile birlikte okul bahçesinde kendileri için hazırlanan pastaları kestiler. Aile büyüklerine de ikram ettiler.

 

 

 Etiketler