31 Ağustos 2021
Haberler
1. Sınıflarımızdan Umut Dolu Başlangıç

1. Sınıflarımızdan Umut Dolu Başlangıç

“1. Sınıflar Tanışma Toplantısı” 31 Ağustos 2021 tarihinde okul spor salonumuzda  gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından Okul Koordinatör Müdür Murat Zorluer açış konuşması yaptı. Konuşmasında Vakıf okulu olma bilinci ve sorumluluğu ile hareket edildiğini, çağa ve uluslararası ölçütlere uygun, yabancı dile, teknolojik donanıma, 21. yy becerilerine  sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaç edindiklerini vurgulayan  Zorluer, “Sizler hayattaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarınızı bizlere güvenip emanet ettiniz. Unutmayın ki çocuklarımız bizim de en değerli varlıklarımız olacak. Onlar bizim de çocuklarımız. Onların yetişmesinde sizlerle birlikte çalışarak, el ele verip tüm zorlukları hep birlikte aşacağız. Bizlere güvenip çocuklarınızı emanet ettiğiniz için sizlere bir kez daha şahsım ve tüm kurum çalışanlarım adına teşekkür eder, 2021-2022 eğitim öğretim yılının yüz yüze, sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesini dilerim.” dedi.

1. sınıf öğretmenlerimizin yanı sıra bir yıl bolunca 1. sınıf öğrencilerimizle birlikte olacak İngilizce, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi, laboratuvar,  satranç, bilgisayar, drama öğretmenlerimiz ve hemşiremiz velilerimize tanıtıldı. Sunum sonrasında dersliklerine öğretmenleri eşliğinde giden öğrencilerimiz sonrasında okul bahçesinde velileriyle birlikte sınıfları için hazırlanan tatlılarını yiyerek uyum haftasının ilk gününü tamamladılar. Öğrencilerimiz oyunlarla okul bahçesinin tadını çıkarırken velilerimiz de bugünü fotoğraflayarak ölümsüzleştirmek istediler.

Öğrencilerimiz, 1-2 ve3  Eylül tarihlerinde 10.00-12.00 saatleri arasında sınıf içi etkinliklerle dahil oldukları okula uyum sürecini tamamlayacaklar. Bu süre içinde velilerimiz de Müdür Başyardımcısı Tuna Boztaş’tan  idari bilgilendirme, Rehberlik Öğretmenimiz Ece Özkızılcık’tan “Şimdi Okullu Olduk” ve İngilizce Zümre Başkanı Özlem Gönen’den “Yabancı Dil Öğretiminin Önemi – Okulumuzda Uygulanan Programın Tanıtımı” konulu sunumlarla okulumuzu daha yakından tanıyacaklar.

 Etiketler