21 Ağustos 2020
Haberler
1. Sınıflarımıza Şube ve Öğretmen Belirleme Kurası Çevrim İçi Gerçekleştirildi

1. Sınıflarımıza Şube ve Öğretmen Belirleme Kurası Çevrim İçi Gerçekleştirildi

Her yıl konferans salonumuzu dolduran veli ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz 1. Sınıflar Şube ve Öğretmen Belirleme Kurası bu yıl pandemi nedeniyle 21 Ağustos 2020 Cuma günü çevrim içi gerçekleştirildi. Velilerimizin ve minik öğrencilerimizin heyecanlarına ekrandan tanıklık ettiğimiz kura çekiminin sunumunu  1 ve 2. sınıflar Müdür Yardımcısı Emine Yanık yaptı.

Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, her zamankinden farklı olarak çevrim içi yapılacak kura çekiminde en az veliler kadar heyecanlı olduğunu belirttiği açış konuşmasında,  31 Ağustos-21 Eylül tarihleri arasında 1. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak çevrim içi eğitim çalışmaları yürüteceklerini kura çekiminden sonra önümüzdeki hafta içerisinde velilerimizin öğretmenlerimizle yüz yüze tanışmak için okulumuza davet edileceğini, rehberlik servisinin sürece hazırlık anlamında çevrim içi seminerler gerçekleştireceğini söyledi.

Sözlerine şöyle devam etti: “Değerli velilerimiz bu yaşanılan süreç özellikle 1. sınıf velileri olarak sizleri kaygılandıran bir süreç gibi olsa da MEV Koleji özel okulculukta 29. yılını tamamlamış kurumsal yapısıyla, deneyimli öğretmen kadrosuyla bu süreci en iyi şekilde yürütecektir. Bundan hiçbir şüpheniz ve endişeniz olmasın.  Yüz yüze eğitime başlayacağımız süreç için de okulumuzda öğrencilerimizin hijyen şartları içerisinde eğitim görmeleri için her türlü tedbirler alınmış ve planlama yapılmıştır.  Bu konuda da içinizin rahat olmasını isterim.” dedi.

Hayattaki en değerli varlıkları olan çocuklarını MEV Kolejine emanet eden velilere teşekkür eden Zorluer,  Atatürk’ün yolundan ayrılmadan çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizdi.

Kura çekimi öğrenci listelerine şube adı çekilmesi ile başladı.  Sonrasında şube adlarına öğretmen ismi kurası çekildi. 1-A sınıfının öğretmeni Burcu Merih Çiftyürek, 1-B sınıfının öğretmeni Banu Bülbül, 1-C sınıfının öğretmeni Şebnem Kiper oldu.

 Etiketler