9 Eylül 2019
Duyurular
MEV Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Sezgin’in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

MEV Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Sezgin’in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Değerli Öğretmenler,

Saygıdeğer Anne ve Babalar,

Yeni bir öğretim yılına başlamanın heyecanı içinde sizleri selamlıyorum. Milli Eğitim Vakfı ailesine katılan öğrenci ve öğretmenlerimize hoş geldiniz diyor, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının MEV Koleji Özel Okulları ve ülkemizdeki tüm okullar için; huzurlu, sağlıklı ve çağdaş eğitim ortamında başarılı ve verimli geçmesini yürekten diliyor, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutluyorum.

Milli Eğitim Vakfı sürekli gelişim stratejileri ve çağdaş vizyonu ile ülkemizde çocuklarımızın insani ve ahlaki değerlere sahip, bilinçli, iyi eğitimli, saygılı ve kendine güvenen fertler olarak yetiştirilmeleri için ülkemizde nitelikli eğitimin öncüsü olma misyonuna kararlılıkla devam etmektedir.

Milli Eğitim Vakfı Koleji özel okulları bu misyonu ile Büyük Önder Atatürk’ün emanet ettiği gençlerimizi Onun ilke ve hedefleri doğrultusunda yetiştirme sorumluluğunu taşımaktadır. Bu sorumlulukla öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle öğrencilerimize uygun eğitim ortamı sağlarken diğer programların yanı sıra özellikle yabancı dil eğitiminde okuma, dinleme, konuşma ve yazma alanlarında becerilerini üst seviyeye çıkarmayı, geleceğin dünyasına hazır gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin geleceğinin eğitimdeki başarımızla ölçüldüğünün bilinci içindeyiz. Bu kararlılıkla ülkemizi çağdaş uygarlık hedeflerimizin üstüne çıkaracağımıza inancımız tamdır.

Siz sevgili öğrencilerimiz MEV Koleji özel okullarında kazanacağınız birikimlerinizi ve başarılarınızı çevrenize ülkemize ve dünyaya yansıtan kişiler olacaksınız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz.” sözlerini aklımızdan çıkarmamalıyız.

Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimizin ülkemizde ve dünyada elde edecekleri akademik ve sosyal başarılarıyla göğsümüzü kabartacağı bir yıl olmasını diliyorum.Etiketler