22 Nisan 2020
Duyurular
MEV Yönetim Kurulu Başkanı A. Remzi Sezgin’in 23 Nisan Mesajı

MEV Yönetim Kurulu Başkanı A. Remzi Sezgin’in 23 Nisan Mesajı

Saygıdeğer Veliler,

Sevgili Çocuklar,

Özgürlük, tüm canlılar için, çok değerli ve vazgeçilmez bir kavramdır. Öyle bir kavramdır ki, gerektiğinde uğruna her şey feda edilir. Çocuklar ise, yeryüzündeki en değerli varlıklardır. Toplumların ve dünyanın geleceği, aydınlık yüzüdür.  Özgürlük ve egemenlik uğruna canını hiçe saymış, vatan toprağını tüm değerlerden üstün tutmuş bir milletin evlatları olan bizler, Millî Egemenlik meşalesinin parladığı bu günü, 23 Nisanlarda “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak her yıl gururla ve coşkuyla kutluyoruz.

Millî birlik ve beraberliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılını kutlayacağımız bu 23 Nisan, tüm insanlığı tehdit eden küresel COVID-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz, hem kendimizi hem de toplum sağlığını korumak için evlerimizde kaldığımız günlere denk gelmiş olsa da; 23 Nisan’ın coşku ve neşesini ailemizle, evlerimizde en güzel şekilde yaşayarak kutlayacağız.

23 Nisan’a kadar bayram sevincini anlatan resimler çizip pencerelerimize, Türk Bayraklarımızın yanına asacağız, evlerimizi bu önemli bayrama yakışır şekilde süsleyeceğiz ve saat tam 21:00’de tüm ülkemizde balkon ve pencerelerde okunacak İstiklâl Marşımıza en güçlü sesimizle eşlik ederek bu mutluluğu, neşeyle, sevgiyle ve coşkuyla evlerimizden tüm dünyaya duyuracağız.

Göz bebeklerimiz, Sevgili çocuklarımız;

Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın. “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” Sizler de Atatürk sevgisini yüreğinizden, inkılaplarını kafanızdan hiç silmeyin. Lâik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin yolu çağdaş, aydınlık ve yüce bir yoldur. Bu meşaleyi siz taşıyacaksınız, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne sizler çıkaracaksınız. Büyük Önder ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından sizlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak demek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkmak demektir. Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmak demektir. Ve aynı zamanda bu cennet vatanı günümüzde ve gelecekte dengeleri kendi lehine değiştirebilen güçlü bir konuma getirmek demektir. Emanete sahip çıkmak demek, eğitim-öğretim, bilim-teknik, tıp, spor gibi tüm alanlarda uluslararası çapta başarılar elde ederek “Çağdaş medeniyetler seviyesinin de üstünde lider ülke olmak” demektir. Bütün bu alanlarda en iyisini başaracağınıza inancımız tamdır.

Yarının güçlü Türkiye’sinin yapıcı yöneticileri olan siz sevgili çocukların bayramını kutluyor, Millî egemenliğimizin en kudretli temsili olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve Türk Milletinin sonsuza kadar bu kutlu topraklar üzerinde güçlenerek var olacağı inancıyla, gözlerinizden öpüyorum.

 

A.Remzi Sezgin

Millî Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu BaşkanıEtiketler