19 Mayıs 2020
Duyurular
MEV Yönetim Kurulu Başkanı A. Remzi Sezgin’den 19 Mayıs Mesajı

MEV Yönetim Kurulu Başkanı A. Remzi Sezgin’den 19 Mayıs Mesajı

Saygıdeğer Veliler,
Sevgili Gençler,

Bugün, Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu meşalenin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönülle dolaşarak yayılmaya başladığı o kutlu günün 101. yıl dönümü. Hepinizi, o gün Anadolu’nun vatansever insanlarını içtenlikle selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla selamlıyorum.
“Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar ” diyor, Atatürk. Bu nedenle 19 Mayıs, gençlik; gençlik ise gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, yarınlarımızın en büyük güvencesidir.
Sevgili gençler,
Siz Türk’e istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; Siz “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Siz tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, Atatürklerin soyundansınız. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.
Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile, birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir. Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan Millî egemenliğin sonsuza dek yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir.
Unutmayın ki; sizler, Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız. Unutmayın ki; bayrağımız, rengini, siz asil Türk evlatlarının damarlarındaki asil kandan almaktadır. Ve unutmayın ki; ülkemizi Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği “Muassır medeniyetler seviyesinin üstünde lider ülke” yapmak millî vizyonu ancak ve ancak sizlerin gayret ve isteğiyle mümkün olabilir.
Sözde değil, bu özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, milletimize sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyorum.

A. Remzi SEZGİN

Millî Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu BaşkanıEtiketler