24 Kasım 2020
Duyurular
MEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ın Öğretmenler Günü Mesajı

MEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ın Öğretmenler Günü Mesajı

Çok Değerli Öğretmenlerimiz,

Bir ülkenin kendisini nasıl tanımladığının ve kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergesi, o ülkenin eğitim sistemi ve onun nasıl hayata geçirildiğidir.

Değişmenin ve gelişmenin anahtarı olan eğitim sisteminin en önemli unsuru öğretmendir. Çünkü “Öğretmen ne ise, okul o; okul ne ise toplum odur” ilkesinden hareketle, çok değerli öğretmenlerimiz görevlerini toplum mimarlığı anlayışı ile yerine getirmektedirler.

Öğretmenlerimiz; milli eğitim sistemimizin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstünde lider ülke olma hedefine ulaştıracak; akla, bilime uygun ve çağın gerektirdiği bilgi ve beceri donanımına sahip, vatanını ve milletini canından çok seven nesilleri yetiştirmekle görevli, yetkili ve sorumludurlar.

Yaklaşık 40 yıldır Türk Milli Eğitim hizmetlerinin geliştirilerek yaygınlaştırılması ve kalitesinin çağdaş standartlara yükseltilmesi çalışmalarına katılan ve katkıda bulunan Milli Eğitim Vakfı adına tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, bu çok önemli, zor, o derecede de kutsal görevlerinde başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Prof. Dr. Mustafa SAFRAN

Milli Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 Etiketler