11 Mart 2020
Duyurular

Koronavirüse Karşı Okulumuzda Alınan Önlemler

MEV KOLEJİ

ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI

SAYIN VELİMİZ;

             Son zamanlarda tüm dünyada ortaya çıkan koronavirüsü konusunu Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uluslararası boyutta ele alınması gereken ciddi bir sağlık sorunu olarak tanımlamıştır. T.C. Sağlık Bakanlığımız da bu konuda birçok bilgilendirme yapmıştır.

Okul olarak gerek Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), gerekse T.C. Sağlık Bakanlığının alınması gereken önlemlerle ilgili açıklamalar doğrultusunda hareket ettiğimizi belirtmek isteriz.

Bu amaçla yapılan çalışmalar ve alınan önlemlerle ilgili sizleri bilgilendirmek istedik.

  • Öncelikli olarak T.C. Sağlık Bakanlığının koranavirüsü ile ilgili bilgilendirme yazıları tüm velilere mail yoluyla iletilmiştir.
  • Tüm öğrencilerimize sınıflarda el yıkama ve hijyen konusunda bilgilendirme yapılmıştır.
  • Tüm okulun çeşitli yerlerine T.C. Sağlık Bakanlığının bilgilendirme broşürleri asılmıştır.
  • Her zaman düzenli olarak anlaşmalı ilaç firmamızla ilaçlamalar yapılmaya devam edilmiştir.
  • Temizlik görevlilerimiz her zaman olduğundan daha sık aralıklarla yer, yüzey ve tuvalet temizliklerini dezenfektanlarla yapmaya devam etmektedirler.
  • Okulumuz işyeri hekimi ile görüşülerek çeşitli yerlere el dezenfektanları konulmuştur.
  • Her daim dezenfektanlarla temizlenen okulumuz ayrıca genel dezenfektan işlemi yapan firma tarafından dezenfekte edilmiştir.
  • Okulumuzun anlaşmalı servis firmasının tüm araçları dezenfekte işleminden geçirilmiştir.
  • Okulumuzda bulunan iki revirimiz ve hemşiremizle ilgili ateş ölçümleri takibi yapılmakta, olası ateşli öğrencilerin velilerine bilgi verilerek okuldan evlerine gönderilmesi sağlanılmaktadır.

Okulumuzun yürüttüğü önlemlere ek olarak; hasta ve/veya ateşli olan öğrencilerimizin okula gönderilmemesi; doktor raporunun okul idaremizle paylaşılması, gerekli tedavi süreci tamamlandıktan sonra eğitime devamının sağlanmasını önemle rica ederiz.

Covid-19 hakkında T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan COVİD-19 başlıklı bilgilendirme broşürlerine;

 https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/bulasici-hastaliklar/2019-n-cov.html  ulaşabilirsiniz.

Ayrıca olası bir tatil durumunda öğrencilerimizin eğitimleri ile ilgili bilgilendirmeler sizlere yapılacaktır. Bu konuda resmi olarak T.C. Milli Eğitim Bakanlığımızın açıklamalarının dikkate alınarak hareket edileceğini bilgilerinize sunarız.

Desteğiniz ve işbirliğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

                                                                              MEV KOLEJİ ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI  Etiketler