1 Kasım 2018
Haberler
Ulvi Puğ’un Anlatımından Atatürk’ü Dinlemek Büyük Keyifti

Ulvi Puğ’un Anlatımından Atatürk’ü Dinlemek Büyük Keyifti

Okulumuz Türkçe Zümresi tarafından Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Atatürk’ü Anmak ve Anlamak” konulu şiir dinletisinin konuğu avukat,  İzmir Millî Kütüphane Başkanı, İzmir Millî Kütüphane Derneği Başkanlığı, İzmir Kent Kültürü ve Gelişimi Platformu Başkanlığı, Türkiye Avukatlar Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevleri uhdesinde barındıran Ulvi Puğ idi. Dinleti öncesinde Türkçe Öğretmenimiz Ayşe Karabatak, Ulvi Puğ’u tanıtan bir paylaşımda bulundu.

7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin pür dikkat ve büyük bir zevkle takip ettiği dinletide Puğ’un etkileyici yorumu ile seslendirdiği şiirler öğrencilerimizin zihinlerinde ve yüreklerinde mükemmel bir tat bıraktı. Hayatımızda hep en büyük devlet adamı, en büyük komutan, en büyük kültür adamı diyerek hep “en”lerle andığımız Ata’mızın en önemli özelliğini gözden kaçırdığımızın altın çizen Ulvi Puğ, “Atatürk her şeyden önce iyi bir insandı. İyi insan olmak, insanların ve insanlığın iyiliğini istemek çok değerlidir. Savaşırken barışı düşünen, milleti, insanları ve elbette tüm insanlık için barışı ve insanlık onurunu gözeten bir yaşam çok ama çok değerlidir. Atatürk hayatının her anında bu özlemle yaşamış bir insandır. Tam bir “insan”dır da onun için bu kadar kıymetlidir ve biriciktir. Değerini bilelim. Sizler de iyi insan olma gayretiyle yaşayın. Gayeniz bu olsun. Çünkü iyi insanların elinden kötü işler çıkmaz.” dedi.

Puğ’a dinleti sonunda öğrenciler adına çiçeği Oratokul Öğrenci Meclisi Başkanı Aykan Kaya  verdi.  7. sınıflar Müdür Yardımcısı Murat Aktepe ve Türkçe Zümre Başkanı Gülfer Tataroğlu  Ulvi Puğ’a teşekkür ederek belge takdiminde bulundular.

 

 Etiketler