12 Ekim 2018
Haberler
Öğrenciyi Kâşif Yapan BİLİMSEVilmez mi?

Öğrenciyi Kâşif Yapan BİLİMSEVilmez mi?

Öğrencilerin fen bilimlerine yatkınlıklarını arttırmayı ve uygun ortamlar yaratarak keşfetmelerine olanak sağlamayı hedefleyen ve okulumuz Fen Bilgisi Zümresi tarafından düzenlenen Bilimsev gezisi öğrencilerimize sınıfta öğrendiklerini tekrar etmenin yanı sıra bilimin eğlenceli yönünü de keşfetmelerini sağladı.

5. sınıflarımızın katıldığı 8 ve 10 Ekim 2018 tarihlerinde Müdür Yardımcısı Belgin Şanlıtürk, Fen ve Teknoloji Zümre Başkanı Elif Kardağlı, Fen ve Teknoloji Öğretmenleri Melis Kucur ile Özge Eşiyok Sarıkaya’nın eşliğinde gerçekleşen gezide öğrencilerimiz iki farklı atölye çalışmasını deneyimleme fırsatı yakaladılar. Dünya, Güneş ve Ay’ın hareketlerini inceledikleri 1. ünite konularıyla paralellik gösteren ilk etkinlikte uzay küresi ekibi eşliğinde planetaryum çadırında, uzayı keşiflerinden hemen sonra takım yıldızların konumları ve nasıl bulunacakları ile ilgili bilgiler aldılar ve kendi el planetaryumlarını yaptılar.

Sonrasında düzenlenen oryantiring jura macera oyununda 50 dönüm arazi içerisine gizlenmiş şifreler ve bu şifrelerde istenilen bazı görevler onları beklemekteydi. Kendilerine fosil bilim atölyesinde aktarılan dinazorlarla ilgili bilgileri iyi dinleyen ekipler şüphesiz daha şanslıydı.  Ekip çalışması ve problem çözme becerileri ile oyunu  başarıyla tamamlayan ve belgelerini alan öğrencilerimiz, oyunla eğitimi bir arada almanın mutluluğunu yaşadılar.

 

 Etiketler