MEV’in Yıldızları Satrançta Parladı 

MEV’in Yıldızları Satrançta Parladı 

27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Özel İzmir Amerikan Koleji 21. Dostluk Takım Satranç Turnuvası Yıldızlar Kategorisinde ortaokul satranç  takımımız üçüncülük kupasını kaldırarak önemli bir başarı elde etti.
Takım oyuncuları Kaan Yavuzcan, Ceylin Çınar, Ulaş Gürkaş ve Mustafa Dinç’e yıldızlar kategorisi üçüncülük madalyalarını Özel İzmir Amerikan Koleji (ACI) Akademik Müdür Yardımcısı Nuray Asan, ACI Kurumsal İletişim Yöneticisi Aydan Yakın ve ACI Okul Aile Birliği Başkanı Etel Cen takdim etti. Yıldızlar satranç takımı oyuncusu Mustafa Dinç, aynı zamanda kategorisinde 4. masada ikinci olarak masa derecesi madalyası da aldı.
Ayrıca küçükler kategorisinde 21 takım arasında 10. olan  ilkokul satranç takımımızdan Ali Osman Efe Kapar, küçükler kategorisinde 3. masada 3. olarak masa derecesi madalyası aldı.
Gençler kategorisinde 10 takım arasında 7. olan lise satranç takımından Onur Candar 2. masada 2. si olarak masa derecesi madalyası ve Ege Pelindağ 3. masada 3. olarak masa derecesi madalyası almaya hak kazandılar.
Yarışmada her kategoride başarı elde eden takım ve öğrencilere; kupa ve madalyalarını Turnuva Direktörü Enis Bilyap ve Turnuva Başhakemi Uluslararası Hakem Oğuz Cem Akın da takdim eden isimler arasında yer aldı.

 Etiketler