10 Ocak 2018
Haberler
MEV Koleji Öğrencileri Dünya Sorunlarına Çözüm Bulacağı Günü Bekliyor

MEV Koleji Öğrencileri Dünya Sorunlarına Çözüm Bulacağı Günü Bekliyor

Haberimizin başlığı için “çok iddialı” olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü dünyanın başına büyük sorunlar açan “insan” ise onları çözecek olanlar da “insan”.  Ortaokul sıralarındayken bu farkındalığı yaşayan öğrendiği yabancı dili kullanma becerisiyle bu sorunlara çözümler üreten öğrencilerimiz, hepimize gelecek için ümit vermeli…

Global sorunlara farkındalık geliştiren, topluluk önünde konuşabilen, fikirlerini savunan, takım çalışması yapabilen, özgüvenli ve eleştirel düşünce becerisi kazanmış öğrenciler yetiştirme çabamıza bir destek olarak gördüğümüz JMUN Konferanslarıyla öğrencilerimiz 21. yüzyıl beceriyle donatılıyor.

5-7 Ocak 2018 tarihlerinde Ekin Kolejinde düzenlenen JMUN Konferansına 40 öğrenciyle katılan ortaokulumuz, yetiştirdiği öğrencilerinin üstün başarısıyla ilk kez “Best Delegation” ödülünün sahibi oldu.

Türkiye genelinde 400 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen konferansta ana tema “Justice For Minorities – Azınlıkların Hakları” idi. Çeşitli ülkelerin delegeleri rolünü üstlenen öğrencilerimiz, ayrıldıkları komitelerde kendi konuları üzerine görüş bildirdiler. Münazaralara katılarak lobicilik yeteneklerini sergilediler. Genel kuruldan geçen kararlara imza atmayı başardılar.

JMUN Konferansına İngilizce Zümre Başkanı Özlem Gönen, İngilizce Öğretmenlerimiz Nükhet Özen, Ayşegül Özge ve Burcu Erpınar rehberliğinde katılan öğrencilerimizden Sinecan Vural, Demir McAlister Yazıcı, Derin Bulut, Bora Genç ve İrem Karabudak komite içi çalışmalarda başarı göstererek “Best Delegate” ödülüne layık görüldüler.   Rüzgar Avcı, İbrahim Eren Erdoğan  “Outstanding Delegate”,  “Honoruble Mention” ödülüne ise  Sarp Batu Uysal, Yiğit Koşar, Sarp Çiftçi, Zeynep İlaslan, Nehir Kayaalp ve Ece Ekşisu layık görüldüler.  Öğrencilerimiz kapanış seremonisinde sertifikalarını aldılar.

Üstün başarılarıyla en fazla ödüle layık görülen okul  olarak “Best Delegation” ödülünü MEV Kolejine kazandıran öğrencilerimiz okulumuzun gururu oldular.Etiketler