21 Şubat 2017
Haberler
Köklü Eğitim Çınarı Millî Eğitim Vakfı 36 Yaşında

Köklü Eğitim Çınarı Millî Eğitim Vakfı 36 Yaşında

Millî Eğitim Vakfının 36. kuruluş yıl dönümü MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okullarında düzenlenen coşkulu bir törenle kutlandı.

 MEV Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar, Güzelbahçe Kaymakamı Hüseyin Kulözü, Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Girgin’in de katıldığı törende “MEV Benim Okulum” konulu resim yarışması ile “Milli Eğitim Vakfı ve Dayanışma” konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren otuz dört öğrenci başarı belgeleri ve hediye çekleri ile ödüllendirildi.

Millî Eğitim Vakfının kuruluşundan bu yana eğitim alanında yaptığı önemli hizmetlerin anlatıldığı tanıtım filminin izlendiği törenin açış konuşmasını yapan MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları Koordinatör Müdürü Murat Zorluer,Vakıfçılık bir gönül işidir. Bağışçılarımız, o yüce insanlarımız, gönüllüler listesinin başında yer alıyorlar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Milli Eğitim Vakfında şimdiye kadar görev yapmış tüm yönetim ve denetim kurulu üyelerimize de teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Hayatını kaybedenleri de rahmetle anıyorum.” dedi.

Vakfın, toplumu ilgilendiren pek çok olayda önemli rol üstlendiğinden söz eden MEV Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar velilere seslendi. Şimdiye kadar eğitim alanında pek çok hizmetler yapan Milli Eğitim Vakfının açtığı özel okullarda binlerce öğrenciyi mezun ettiğini belirterek “İyinin de iyisi eğitimcilerin yer aldığı okullarımızda çocuklarınızın emin ve ehil ellerde olduğundan hiç kuşkunuz olmasın.” dedi.

Okul öncesi 5 yaş sınıfı öğrencilerimiz  MEV Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar ile Güzelbahçe Kaymakamı Hüseyin Kulözü’ne çiçek takdim ettiler.

Şiir ve kompozisyonda birincilik kazanan öğrenciler eserlerini seslendirdiler. 2-A sınıfı öğrencilerinin Kafkas yöresi halk oyunları gösterisi büyük alkış aldı.

Tören, MEV Koleji Özel Güzelbahçe İlkokulu öğrencilerinden oluşan koronun seslendirdiği şarkılarla sona erdi.

 

 

 

 Etiketler