5 Kasım 2018
Haberler
MEV Kolejinde Her Sınıf Bir Atatürk

MEV Kolejinde Her Sınıf Bir Atatürk

Onur Kurulu, Rehberlik, Sosyal Bilimler ve Görsel Sanatlar Zümresi işbirliği ile Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü nedeniyle “Her Sınıf Bir Atatürk” konulu yarışma düzenleniyor.

Atatürk’e saygımızı bir kez daha ifade etmek amacıyla düzenlenen etkinlikte öğrencimiz Ata’mızın doğumundan ölümsüzlüğe uğurlanışına  kadar geçen süreçte yeni Türkiye Cumhuriyetini kalıcılaştıran devrimlerin konu olarak seçtiler. Seçim, Okul Müdürü Tülay Yazgan ve Müdür Yardımcısı Nabi İnanır’ın da katıldığı toplantıda Onur Kurulu Öğrencileri Çağkan Baydoğan, Isabella Ece Yazıcı, Sıla Menteş, Sıla Sapanlı ile Onur Kurulu Başkanı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Tuncay Özvural rehberliğinde gerçekleşti.

Her sınıfı temsil eden sınıf başkanları kura yoluyla sınıflarının kapılarında hangi konu başlığına yer vereceklerini belirlediler. Etkinlikte 9. sınıftan 12. sınıfa tadar bütün şubelerimizin kapıları Atatürk’ü ve onun öncülüğünde oluşturulan yeni hayatın izlerini, renklerini ve cümlelerini içeren çalışmalarla donatılacak. Şubelerde tüm öğrencilerin katkısıyla oluşturulacak çalışma kapsamında öğrencilerimiz resim ve tarih öğretmenlerinin rehberliğinde çalışmalarını tamamlayacaklar.

12 ve 11. sınıflarımız ile 9 ve 10. sınıflarımız karşılıklı olarak birbirlerini özel bir programla web üzerinden değerlendirecekleri yarışmanın sonucu 8 Kasım 2018 Perşembe günü belli olacak.

Sınıf kapılarında sergilenen tüm bu çalışmalar okulumuz koridorlarını Atatürk’ün yaşam yolculuğunun yer aldığı güzel bir sergi alanına  çevirecek. İmgesel olarak özel bir anlamı olan “kapı” sembolünün kullanıldığı bu yarışma Atatürk’ün varlığıyla Türk insanın hayatında  monarşiden demokrasiye; yobazlıktan çağdaşlığa; dogmadan bilime yani aydınlığa açılan bütün güzel kapıları bizlere hatırlatıyor.

Yeter ki değerini bilelim, koruyalım ve yüceltelim.

 

 

 

 Etiketler