23 Ekim 2017
Haberler
Bilimsev’de Kendi El Planetaryumlarını Yaptılar

Bilimsev’de Kendi El Planetaryumlarını Yaptılar

5. sınıflarımız için düzenlenen Bilimsev gezisi 17-18 Ekim tarihlerinde gerçekleşti. Öğrencilerimiz,  Bilimsev’de iki farklı   atölye  çalışmalarını deneyimleme fırsatı yakaladılar.

Öğrenciler, uzay küresi ekibi eşliğinde planetaryum çadırında, uzayı keşiflerinden hemen sonra takım yıldızların konumları ve nasıl bulunacakları ile ilgili bilgiler aldılar ve kendi el planetaryumlarını yaptılar.

Sonrasında jura macera oyununda 50 dönüm arazi içerisine gizlenmiş şifreler ve bu şifrelerde istenilen bazı görevler onları beklemekteydi. Öğrenciler, bu oyunun oryantiringe benzetseler de oryantiringde ihtiyaç duyulmayan,  bu oyun için olmazsa olmaz en önemli nokta dinozorların hayatı ile ilgili bilgilerdi. Bu bilgiler,  öğrencilerimize fosil bilim atölyesinde aktarılmış ve ihtiyaç duyacakları  her şey verilmişti. Dikkatli dinleyenler elbette daha şanslıydı. Ekip çalışması ve problem çözme becerileri ile oyunu  başarı ile tamamlayan öğrenciler, oyunla eğitimi bir arada almanın mutluluğuyla “Böyle Bilim Sevilmez mi?” dediler.Etiketler