13 Haziran 2018
Haberler
6. Eğitim Materyalleri Tanıtım Günü

6. Eğitim Materyalleri Tanıtım Günü

Öğretmenlerimizin 2018-2019 eğitim öğretim yılında derslerde okutulacak en iyi ders kitaplarını ve eğitim materyallerini seçmesi amacıyla 12 Haziran 2018 Salı günü  okulumuz spor salonunda “Eğitim Materyalleri Tanıtım Günü” etkinliği düzenlendi.

Bu yıl 6. sı düzenlenen ve tüm gün süren etkinlikte öğretmenlerimiz, 96 yayınevinin kitaplarını inceledi. Yayınevlerinin sunduğu ders ve yardımcı ders kitaplarını tek tek inceleyen zümre öğretmenlerimiz yayın evi yetkilileriyle görüştü.

Öğretmenlerimiz, zümre içinde yapacakları değerlendirmeler sonucu öğrencilerimize en faydalı olacak yayını seçecekler.  Yayınevleri yetkilileriyle görüşmelerin planlamasını okulumuz birim görevlilerinden Refika Sağdiç’in üstlendiği etkinlik için Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, öğretmenlerimizin Türkiye’deki tüm yayın evlerinin kaynaklarını bir günde incelemesinin normal şartlarda mümkün olamayacağını belirterek “Türkiye’de her yıl eğitim materyalleri kapsamında değerlendirebileceğimiz pek çok yayın çıkıyor. Her yıl bu yayınlara yenileri ekleniyor veya var olan yayınların içeriği zenginleşiyor. Amacımız bu sürekli değişen ve gelişen yayınların tümünden  öğretmenlerimizi haberdar etmek ve kaynak seçiminde seçeneklerini çoğaltmak. Okul olarak bu etkinlikle tüm öğretmenlerimize bu imkanı yaratıyoruz.” dedi.

 

 Etiketler