29 Aralık 2017
Duyurular

İnsanlık Neyi Ne Kadar İstiyor ve Emek Harcıyorsa Onu Getirecek 2018

Yeni yılla ilgili farklı mecralarda  güzel ve olumlu beklentiler paylaşılıyor. Bütün güzel dileklere tüm kalbimizle katılıyoruz.  Ama yeni yıl  yoruldu bizim isteklerinizi getirmekten, farkındaysanız uzun zamandır da kulak asmıyor bize. Biz istiyoruz ama o getirmiyor.

Yeni yıl dile gelse sanki şu cümleleri söyleyecek:

“Sipariş vermekten yorulmadınız. Barış diyorsunuz, çevre diyorsunuz, çocuklar ölmesin, dünyada açlık  olmasın diyorsunuz.  Daha çok para, daha çok şan, daha çok unvan istiyorsunuz. Ama bu istekleriniz için ne düşünüyor, ne emek harcıyor ne de  yoruluyorsunuz. Evinizdeki ve elinizdeki renkli camlardan seyrediyorsunuz dünyayı… ‘like’ sayıp mutlu oluyorsunuz. İmkanı olsaydı Dünya sizi ‘like’lar mıydı diye hiç düşünmüyorsunuz.”

Bu kadar acımasız olur muydu bizlere karşı bilmiyoruz.

Ama bildiğimiz bir şey var: “İnsanlık neyi ne kadar istiyor ve emek harcıyorsa onu getirecek 2018”

Dileyelim ki maddi değerlerin dışında da var olan ve ‘asıl’ olan ahlaki ve etik değerlerin farkına varılsın.

Dileyelim ki iyilik, güzellik isteyen her insan, yeni yılda yakınında veya uzağında gerçekleşen iyi ve güzel bir olayın sebebi olsun.

Dileyelim ki dünyada açlıktan, yoksulluktan ölen olmasın diyen her insan, yeni yılda hayatının her alanında israftan kaçınsın.

Dileyelim ki dünyada eğitim hakkı elinden alınmış bir çocuk bile olmasın diyen her insan, yeni yılda en az bir çocuk için kitap satın almış olsun.

Dileyelim ki yeşil bir dünyada yaşamak istiyorum diyen her insan yeni yılda en az bir kere bir fidan dikmiş olsun.

MEV Koleji olarak biz de dileyelim ki insanoğlu önce kendisinden başlayarak çevresini değiştirebileceği o müthiş gücün farkında olsun.

Yeni yıldan hak ettiğini istemeyi öğrensin. 

 Etiketler